Lista aktualności Lista aktualności

ExpoHunting po raz dziewiąty

Międzynarodowe Targi Łowieckie EXPOHunting stały się doskonałą okazją do spotkań w gronie specjalistów i pasjonatów przyrody i łowiectwa, pokazania najnowszych osiągnięć, trendów ale i mody survivalowej.

W Sosnowcu 16-18 marca Lasy Państwowe reprezentowane były przez RDLP w Katowicach. Mieliśmy dla odwiedzających jedno z największych stoisk w samym sercu hali z nie mniej ciekawymi propozycjami niż firmy komercyjne. Bo gdzież jak nie w takim miejscu jest czas na edukację i ciekawostki? Zatem leśnicy z Nadleśnictwa Wisła chwalili się swoimi sukcesami w hodowli wolierowej głuszca i przywracaniem tego gatunku w Beskidzie Śląskim. Nadleśnictwa Siewierz przygotowało szereg konkursów edukacyjnych z nagrodami. Dzieci, które przeszły na targi z rodzicami mogły również liczyć na gry i zabawy o tematyce przyrodniczej.

Z kolei hodowcy z Nadleśnictwa Kobiór prezentowali swój bogaty dorobek związany z przywracaniem żubra, nie tylko w polskich lasach. Nie mogło zabraknąć opowieści o życiu pszczół, które za sprawa bartników znowu można spotkać w lesie. Tą opowieścią zajęli się leśnicy z Nadleśnictwa Katowice. Ośrodek Techniki Leśnej w Jarocinie zaprezentuje specjalistyczne urządzenia zaprojektowane specjalnie dla myśliwych.

Na stoisku Lasów Państwowych nie mogło zabraknąć zdrowej żywności. W końcu projekt rozwojowy „Zdrowa żywność z polskich lasów” zobowiązuje. RDLP w Katowicach promował także Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich a swój popis dał również zespół sygnalistów z Technikum Leśnego w Brynku.

IX edycję Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting objęły Patronatem Honorowym Lasy Państwowe. Jak piszą w folderze reklamowym organizatorzy: Szczególnego wsparcia Targom udzieliła Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych w Warszawie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.

Tkest i zdjęcia: Sławomir Cichy