Lista aktualności Lista aktualności

Akcja #SadziMY 2020

 

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.

Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew.

Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

 

 

Informujemy, że w siedzibie Nadleśnictwie Gidle (Niesulów 3, Gidle)  w dniu 18.09.2020 od godziny 9:00 do wyczerpania zapasów będzie możliwy odbiór sadzonek po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

 

W zaistniałej sytuacji w trosce o Państwa i nasze bezpieczeństwo prosimy o odbiór sadzonek z zachowaniem wszystkich środków ochrony tj. rękawiczek oraz maseczek.