Lista aktualności Lista aktualności

Sprzedaż drewna, sadzonek, choinek

Nadleśnictwo Gidle prowadzi sprzedaż drewna detalicznego w całych długościach jak i w formie drewna kominkowego. W okresie wiosennym i jesiennym prowadzi sprzedaż sadzonek drzew leśnych a w okresie przedświątecznym również choinek.

Lasy Państwowe prowadzą sprzedaż drewna dla osób indywidualnych. Dla klienta Nadleśnictwo umożliwia dwa sposoby zakupu drewna.
 

Pierwszy to zakup drewna kominkowego

Osoba indywidualna może zakupić drewno opałowe S4 przygotowane w szczapach, które ułożone są na europaletach i zabezpieczone do transportu. Nadleśnictwo Gidle nie zapewnia transportu do klienta, oferuje jednak pomoc w załadowaniu palety na środek transportowy. Również palety z nie są wliczone w cenę drewna i należy je zwrócić do Nadleśnictwa.

Drewno kominkowe wyrabiane jest z następujących gatunków: brzoza, dąb, dąb czerwony, buk, grab, wiąz.

Osoba chcąca zakupić owe drewno w Naszym Nadleśnictwie kupuje drewno w cenie detalicznej na fakturę lub asygnatę. W tym celu należy się skontaktować z Przemysławem Poroszewskim ( tel. kom. 602 508 860 lub 34 3272970 wew. 673). Sprzedaż prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00.

Drewno kominkowe na europalecie ma masę równą 1,1 mp co stanowi 0,79 m³ (w cenniku wyliczono cenę 1m³).

Drugi sposób to zakup drewna u leśniczego

Osoba indywidualna, która chce kupić drewno w lesie musi skontaktować się z leśniczym z najbliższego leśnictwa i po uzgodnieniu szczegółów dotyczących zakupu drewna winna jest wykupić asygnatę, która upoważnia kupującego do odbioru drewna z lasu.

Nadleśnictwo Gidle oferuje do sprzedaży drewno opałowe iglaste i liściaste.

Nadleśnictwo Gidle oferuje również do sprzedaży sadzonki

Sadzonki sprzedajemy w okresie wiosennym i jesiennym w Gospodarstwie Szkółkarskim Sowin (ul. Partyzantów 14, 97-532 Żytno)

W celu zakupu sadzonek prosimy o kontakt z:
Leśniczy Grzegorz Kaczorowski tel. kom. 602 508 843, tel. stacjonarny (34) 32 77 147

Nadleśnictwo Gidle w okresie przedświątecznym prowadzi również sprzedaż choinek. W tym celu osoba chcąca zakupić świąteczne drzewko powinna zwrócić się do Leśniczego z najbliższego leśnictwa.