Program "Zanocuj w lesie"

Od 1 maja w Nadleśnictwie Gidle zostaje udostępniony obszar o powierzchni ponad 1500 ha dla miłośników leśnych wędrówek i nocowania pod namiotem. Od tej chwili na wyznaczonym terenie można bikowakować w sposób całkowicie legalny.

Chcesz zobaczyć jaki obaszar został wyznaczony kliknij w poniższy link:

Lokalizacja widoczna jest na mapie oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link] (android) lub [link] iPhone (IOS), z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

 

Pamiętaj, udając się do lasu musisz być przygotowanym na różne anomalie pogodowe i to, że nie będziesz miał się gdzie schronić przed deszczem czy wiatrem.

Na terenie obszaru mamy wyznaczony jeden punkt do rozpalania ognisk, więc rekomendujemy abyś zabrał ze sobą suchy prowiant.

Oczywiście zostaw miejsce swojego biwakowania w takim stanie w jakim go zastałeś, więc prosimy żebyś nie zapomniał po sobie posprzątać.

Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem -> mapa okresowego zakazu wstępu do lasu

 

W jednym miejscu może teraz nocować maksymalnie dziewięć osób, przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. W tym przypadku zgłoszenie nie jest wymagane.

Jeśli chcesz nocować dłużej i/lub w większym gronie musisz dokonać zgłoszenia, które znajdziesz w załączniku.

Zgłoszenie wymaga potwierdzenia mailowego nadleśnictwa,
które jest formalnym wyrażeniem zgody na pobyt.

Kontakt do koordynatora : Eweliny Nowak (ewelina.nowak@katowice.lasy.gov.pl)

 

Nadleśnictwo Gidle z uwagi na zagrożenie pożarowe w okresie letnim nie wyraża zgody na używanie kuchenek gazowych.